Jaki hosting wybrać?

Hosting www, hosting dedykowany. Czym się kierować przy wyborze hostingu?

Strona internetowa jest wizytówką, którą powinna posiadać każda firma. Pozwala to dotrzeć do nowych klientów czy szybciej przekazać niezbędne informacje naszym potencjalnym klientom. Wybór właściwego hostingu jest rzeczą ważną, w niniejszym wpisie postaramy się pomóc dokonać właściwego wyboru na przykładzie naszej oferty.

Czym jest hosting?

Hosting jest usługą polegającą na udostępnieniu miejsca na serwerze pod stronę internetową (blog, wizytwkę firmy, sklep internetowy…). Często towarzyszą temu usługi dodatkowe, takie jak bazy danych MySQL, poczta e-mail, dostęp SSH i wiele innych. Zadaniem usługodawcy jest zapewnienie działania usługi poprzez jej monitoring, regularne dbanie o aktualizacje serwerów czy wykonywanie kopiie zapasowych znajdujących się tam danych.

Parametry hostingu

Hosting powinniśmy wybrać taki, który spełni nasze wymogi, ale będzie także zapewniał nowe rozwiązania technologiczne. Obecnie niemal każdy hosting, nie tylko u nas, wyróżnia się takimi parametrami jak:

 • przestrzeń - jest to miejsce, które możesz wykorzystać na pliki strony czy pocztę e-mail,
 • transfer - wiele firm jeszcze stosuje miesięczny limit transferu, u nas całkowicie z tego zrezygnowaliśmy, nie ograniczamy ilości danych możliwych do przesłania z/do serwera www,
 • stosowane technologie - przeważnie dla stron www jest to PHP, warto zwrócić uwagę, by wspierane były nowe wersje PHP, czyli te z rodziny 7.x oraz możliwość zmiany wersji dla każdej ze stron www z osobna,
 • kopie zapasowe - bardzo ważny parametr, a często pomijany - w 9h.pl wykonujemy kopie zapasowe stron i trzymamy je przez 7 dni - w niektórych typach usług czas ten jest jeszcze dłuższy,
 • parametry sprzętowe - w dość dużym uproszczeniu jak „mocny” jest serwer, na którym utrzymywane są strony,
 • cena - ta nie powinna być brana za główny wyznacznik przy wyborze usługi.

Hosting www czy dedykowany?

Hosting www jest idealnym wyborem przy wyborze cena/jakość i zalecanym dla małych i średnich stron. W przypadku tej usługi parametry sprzętowe (procesor, pamięć RAM) są z góry określone i różnią się w przypadku każdego z pakietów, jednak nie są gwarantowane przez cały czas. Hosting ten polecamy dla wizytówek stron, małych sklepów, początkujących blogów, dla developerów stron www. Oraz wszystkich osób szukających budżetowego rozwiązania.

Hosting dedykowany, w odróżnieniu od wcześniej opisywanego hostingu www, jest usługą droższą, z gwarantowanymi zasobami sprzętowymi, co zapewnia wysoką wydajność działania strony nawet przy bardzo dużym ruchu użytkowników na stronie.

Z naszego doświadczenie, w sytuacji, gdy posiadasz stronę o małm ruchu lub dopiero zakłądasz blog albo sklep - wybierz hosting www, zaś w przypadku strony o dużej ilości odwiedzin - polecamy hosting dedykowany.

Slalowalność

W każdym rodzaju hostingu, umożliwiamy elastyczną zmianę pakietu na wyższy lub niższy, bez przerwy w działaniu strony. Jest to proces w pełni bezpieczny, od momentu zmiany pakietu, nowy pakiet będzie widoczny na serwerze w ciągu kilku minut.
Elastyczna zmiana pakietu pozwala na zmianę pakietu np. w czasie wzmożonego ruchu na stronie czy też w sytuacji, gdy kończy się nam miejsce na dysku.

Umożliwiamy też płynne przejście z hostingu www na hosting dedykowany w ten sam sposób. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nie musimy na początku działania projektu płacić za drogą usługę, z której wszystkich możliwośći nie skorzystamy.

Dlaczego hosting od 9h.pl?

1. Serwer www LiteSpeed

Serwer www LiteSpeed jest komercyjnym serwerem www, w pełni zgodnym z Apache. Jego głównym atutem jest bardzo wysoka wydajność, wynosząca nawet 7x wzrost szybkości wczytywania strony w porównaniu do standardowego serwera www.

Ponadto wspiera obsługę plików konfiguracyjnych .htaccess, dzięki czemu możliwe jest tworzenie przyjaznych linków czy przekierowań. Jest to szczególnie ważne do zastosowań związanych z pozycjonowaniem stron (SEO).

LiteSpeed wykorzystuje dodatkowo technologię LSPHP, która umożliwia obsługę bardzo dużej liczby zapytań do serwera.

 1. Pellentesque semper eget ante a viverra. Proin a purus in quam pulvinar consectetur.
 2. In cursus quis sapien sed ultricies. In aliquet quam auctor metus sagittis auctor.
 3. Sed fermentum mi id risus viverra, eu venenatis augue auctor.
 4. Nunc vitae congue nunc. Nullam faucibus mauris posuere arcu varius, sit amet faucibus dolor ornare.
 5. Nullam tincidunt justo ligula, non pulvinar metus dapibus at.

Vestibulum sed tortor varius, ultricies metus in, mattis nibh. Vivamus dictum malesuada mi vel molestie. Maecenas molestie arcu ut cursus sagittis. Vestibulum tincidunt vehicula lacus a eleifend. Vestibulum blandit metus eu orci scelerisque bibendum. Suspendisse vitae libero hendrerit, euismod arcu et, condimentum ligula. Cras dictum diam convallis vestibulum molestie. Aliquam erat volutpat. Nullam sit amet massa quis augue sodales pharetra. Aenean et neque tristique odio sollicitudin scelerisque interdum vitae libero. Ut tincidunt sapien purus, eu ultricies nulla finibus at. Vestibulum eget hendrerit justo, semper mollis neque. Proin ac dui vitae dolor scelerisque molestie et eu lacus. Maecenas maximus non ligula eu tempor.

Czas generowanie strony: 0.0005 s.