Serwer VPS – czym jest? Tanie i dobre serwery KVM w Polsce.

Serwer VPS KVM

Czym jest serwer VPS

Krótko o tym, co to jest serwer VPS

Serwer VPS (z angielskiego Virtual Private Server) jest wirtualnym serwerem uruchamianym na serwerze dedykowanym. Pozwala to podzielić w sposób logiczny jeden serwer fizyczny (tzw. serwer matka, host) na wiele wirtualnych. Podział ten pozwala w pełni odseparować poszczególny VPSy, dzięki czemu każdy z nich może posiadać indywidualnie przydzielone zasoby sprzętowe w postaci procesora (vCPU), pamięci operacyjnej RAM, dysku twardego (szybkiego SSH, standardowego HDD czy bardzo wydajnego NVMe), a co najważniejsze własny system operacyjny z pełnym dostępem do konta root czy możliwości ingerencji w kernel (jądro) systemu.

Metody wirtualizacji serwerów

Wyróżniamy wiele metod wirtualizacji, ogólnie przyjmujemy podział na 3 podstawowe kategorie, które ukazaliśmy w poniższej tabeli.

Metoda wirtualizacjiOpisPrzykładowe rozwiązania
Kontenery (ang. containers)korzystają z jednego jądra dokładnie tego, używanego przez serwer matkę. Niestety ten typ wirtualizacji jest ograniczony dla użytkownika, który potrzebuje dostępu do niestandardowych modułów jądra czy też potrzebuje skorzystać z zaawansowanych funkcji systemu.OpenVZ, LXC czy vServer.
Parawirtualizacjaechnika tam pozwala na większą kontrolę użytkownika nad serwerem. Działa w oparciu o udostępnienie interfejsu programowego, który wykorzystywany jest w celu dostępu do zasobów sprzętowychXen
Pełna wirtualizacjapozwala uzyskać niemal pełną kontrolę nad systemem serwera VPS przez użytkownika końcowego z bardzo minimalnym wpływem na wydajność. Każdy serwer posiada przydzielone do siebie parametry sprzętowe jak i własne, w pełni konfigurowalne jądro.KVM (libvirt), VmWare, Microsoft Hyper-V i wiele innych.

Co polecamy?

W 9h.pl oferujemy serwery VPS oparte o wirtualizację KVM, ponieważ zależy nam na maksymalnej satysfakcji z każdej usługi, z której korzystasz. Ten typ wirtualizacji w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie zawodowe sugerujemy każdemu.

Elastyczne parametry serwerów

Zależnie od zapotrzebowania na zasoby sprzętowej serwera, dowolnej chwili możliwa jest zmiana parametrów serwera VPS z poziomu swojego osobistego konta w panelu klienta. W przypadku chęci przetestowania wyższego pakietu możemy udostępnić na kilka dni wyższe parametry serwera VPS po kontakcie z naszym biurem. Wychodzimy także na przeciw naszym Klientom i umożliwiamy skalkulowanie niemal dowolnej konfiguracji serwera VPS na preferencyjnych warunkach cenowych.

Systemy operacyjne, instalacja z własnego obrazu ISO

W naszym panelu VPS udostępniamy wiele dystrybucji systemów Linux, które zainstalujesz w podstawowej konfiguracji za pomocą kilku kliknięć myszy. Udostępniamy m.in. system Linux Centos, Debian, Ubuntu, FreeBSD. Na życzenie możemy dodać dowolny obraz systemu ISO, także ten dostarczony przez Klienta.

Panel administracyjny VPS

Za pomocą panelu VPS dostępnego pod adresem https://vpspanel.9h.pl/ możesz dokonać takich operacji jak: start, ponowne uruchomienia czy wyłączenie serwera, zlecenie reinstalacji systemu z dostarczonych przez nas obrazów, zamontować obraz ISO, podłączyć się przez konsolę VNC w celu wykonania zaawansowanej instalacji systemu operacyjnego czy podglądu procesu startu systemu. Podejrzysz dzięki temu też podstawowe statystyki swojego serwera czy zresetujesz hasło do konta superadministratora (konto root).

Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na zapisanie plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej. Podane ceny są kwotami brutto, chyba, że napisano inaczej.